جزییات 3 7

  • تاریخ : ۱۳۹۸/۳/۲۸
  • بازدید : 2997
امتیاز 3.41 تعداد رای 13
3 7

ایا استفاده شما در منازل از شربت معده به معنی استفاده آن در غذا است؟ آیا امکان استفاده از الکل صنعتی در غذا وجود دارد؟ ماجرای واقعی تخریب بزرگترین برند کیک و شیرینی در کشور چیست؟                              
چرا کارشناس بهداشت فرق بین شهد شیرینی و روغن سوخته را درک نکرد- استفاده از روغن بعد از ماه مبارک رمضان چه کارایی در محصولات الف دارد که همگی با فر تهیه، طبخ و به مصرف می رسند.
انعکاس گسترده یک فیلم و موج سازی خبری با استفاده از ابزارهای مختلف برای بر هم زدن اعتماد عمومی نسبت به فعال  صنایع غذایی چه هدفی به دنبال دارد.
ماجرا از آنجا شروع شد که شهرت و کیفیت محصولات این برند شیرینی متاسفانه به ضرر این مجموعه تمام شد چراکه باورهای غلط برخی افراد با قواعد و قوانین رقابت عرصه را برای این برند تنگ کرد، که منجر به تصمیم مدیریت مجموعه الف مبنی بر پایان کار شعبه خود در شهر یاسوج بود.
رسانه‌ها در انتشار نظرات حسینی کارشناس مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد را آورده اند که مجموعه شیرینی الف در تولید محصولات خود از الکل و شربت آلومینیوم ام جی برای شفاف سازی روغن‌های دور ریختنی و چند بار مصرف شده که سرطان زا هستند استفاده و همچنین تبدیل شیرینی‌های فاسد و تاریخ گذشته به پودر شیرینی برای تزیین کیک‌های تولید کرده است، همینطور آشپزخانه غیر بهداشتی، نگهداری مواد اولیه فاسد در یخچال و سردخانه تخلفات این واحد صنفی است.
اما کمی بعد این کارشناس مرکز بهداشت وجود الکل را در شیرینی‌های این مجموعه تکذیب کرد و گفت: شربت آلومینیوم ام جی کشف شده در این واحد تنها یک عدد بود، که جهت درمان معده درد یکی از کارکنان این مجموعه استفاده می‌شد همچنین باید گفت که امکان ندارد که الکل صنعتی را در شیرینی‌ها استفاده شود، چرا که الکل موجود در کارگاه شیرینی پزی این واحد، الکل 70 درصد بوده است که صرفاً برای نوشتن جملات بر روی کیک استفاده شده است، بیان اینکه الکل در محصولات تولیدی شیرینی الف وجود داشته، اجحاف بزرگی در حق این واحد صنفی بود و نباید در محتوای خبری از نام این برند یاد میشد، چراکه متاسفانه خبر بصورت گسترده فراگیر شد و امکان تکذیب و جلوگیری از آن برای ما نیز وجود نداشت.
 مسلم است که در این واحد برای رعایت نکات بهداشت محیطی جهت استرلیزه سازی بعضی از دستگاه ها که از جنس استیل تهیه شده است از الکل بهره گرفت
به گفته مدیر این واحد صنفی هموطنان ما در استان کهگیلویه و بویراحمد مردمی مهمان نواز و با فرهنگی هستند اما متاسفانه در حال حاضر برخی از افراد سوجو و منفعت طلب که توان رقابت با برندهای مختلف و معتبر کشور را ندارد، با ایجاد نفوذ و لابی گری فضای استان را طوری متشوش کرده اند که هیچ شرکتی حاضر به فعالیت در این استان نیست. یکی از مجموعه های خوش نام در عرصه شیرینی کشور، به نام شیرینی الف با تندروی و عجولانه تصمیم گیری شد که نتیجه آن تنها خدشه دار شدن اعتبار چندین و چند ساله این مجموعه و انعکاس رسانه‌ای گسترده مبنی بر استفاده از الکل صنعتی در پخت شیرینی بود.

جهت مشاهده فیلم روشنگری شیرینی الف لطفا روی لینک زیر کلیک نمایید. 

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید

به دنیای خوشمزه و پر از رنگ الف خوش آمدید 

مجموعه فروشگاه های زنجیره ای شیرینی الف عضوی از خانواده گروه تجاری الف می باشد که فعالیت خود را از سال 1391 با رویکرد تولید صنایع غذایی با کیفیت برپایه کیک، شیرینی و دسر آغاز نموده است.در سال های کوتاه فعالیت مجموعه فروشگاه های زنجیره ای الف این مجموعه توانست تا با رویکردهای مدرن تجاری و مشتری مداری و استفاده از بهترین مواد غذایی جزئی از 100 شرکت برتر جمهوری اسلامی ایران گردد.دریافت گواهینامه ISO9001:2008 در کنار گواهینامه ISO22000:2005 خود گواه این موضوع می باشد.

 

نقشه
اداره مرکزی مجموعه فروشگاه های زنجیره ای شیرینی الف